Rozdiel medzi slovenskými a anglickými "ochrankármi"

Autor: Juraj Sasko | 3.10.2009 o 10:06 | Karma článku: 10,14 | Prečítané:  1951x

Určite ste to zažili aj vy. Chcete sa ísť zabaviť niekde večer von a hneď pri vstupe do podniku Vám dobrú náladu znechutí „majster sveta vo všetkom“ s vyholenou dutou hlavou..

Pán veľký má väčšinou o pár kíl viac, o pár desiatok IQ jednotiek menej a vy ste preňho iba ďalší potencionálny kúsok, na ktorom by si rád natrénoval najnovšie údery od Chucka Norisa. Smutné, ale bohužial je to veľakrát na Slovensku krutá realita.

Ale prečo? Veď vyhadzovač, respektíve ochrankár v nočnom podniku by tam mal byť pre prípad, že sa niečo stane, aby udržal priadok, prípadne pomohol pri riešení problémov, nie ich sám vyvolával, presne tak, ako je tomu napríklad v Anglicku, aspoň taká je moja skúsenosť.

Zažil som to aj predvčerom v priamom prenose. S kamarátmi sme sa išli zabaviť do jedného z nočných podnikov v anglickom Coventry. Do klubu sa snažil dostať aj jeden značne podgurážený chlapík a keď ho ochranka pri vchode nechcela pustiť,  využil ich nepozornosť a vbehol dnu. Dvaja sa okamžite po ňom rozbehli a po pár krokoch ho chytili. Pomyslel som si, že je s ním koniec a chlapec to len ťažko rozchodí (aspoň tak by tomu bolo u nás) ale žiadne boxovacie kúsky sa nekonali. Ochrankári ho proste vyviedli von a tam mu slušne ešte raz povedali, že dnu nesmie. On aj napriek tomu stále dobiedzal a tak si ho jeden z nich zobral nastranu a začal ho prosiť, aby odišiel preč, pretože nechcú mať problémy. Až potom sa chlapec uvedomil a odišiel preč.

Bol som naozaj prekvapený. Ale v konečnom dôsledku, tak by to malo vyzerať. Ochranka by mala byť v kluboch pre ochranu návštevníkov, nie na ich elimináciu. Kedy to bude už konečne aj u nás tak..?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Imidž nie je na nič (píše Ivan Mikloš)

Sledujúc štýl vládnutia premiéra Matoviča sa obávam, že imidžový problém tu s nami ostane.

Polícia zastavila trestné stíhanie vo veci zabitia Violy Macákovej

Polícia v minulom roku viedla v prípade trestné stíhanie pre zabitie.


Už ste čítali?